Drenaż limfatyczny

Zwycięzca plebiscytu Gala Beauty Stars 2017 w kategorii najlepszy Gabinet Kosmetyczny w Polsce

Dla kogo:

Drenaż rekomendowany jest szczególnie kobietom ze skłonnością do obrzęków nóg wykonującym stojącą bądź siedzącą pracę. Przeznaczony jest dla osób zmagających się z obrzękami limfatycznym, zastojami wodnymi oraz nadmiernym cellulitem.

Na czym polega:

Manualny drenaż limfatyczny to masaż, w trakcie którego stosuje się specjalne chwyty. Mają one formę powolnych ruchów okrężnych dłoni na dużej powierzchni ciała ale o małej sile nacisku. Ruchy dłoni są wykonywane zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych. W efekcie powstaje lekkie, chwilowe odkształcenie tkanki. Częste powtórzenie takich chwytów w trakcie zabiegu prowadzi do pobudzenia pracy komórek mięśniowych naczyń limfatycznych.

Efekty:

Pierwsze efekty drenażu limfatycznego są widoczne i odczuwalne zazwyczaj po pierwszych dwóch zabiegach. Obserwujemy znaczne zmniejszenie odczucia ciężkości kończyn oraz zniwelowanie bądź całkowite ustąpienie bólu w wyniku obrzęku. W wyniku drenażu następuje wygładzenie skóry i zmniejszenie cellulitu oraz zmniejszenie obrzęku limfatycznego.