HIFU ultradźwiękowy lifting i modelowanie sylwetki

Zwycięzca plebiscytu Gala Beauty Stars 2017 w kategorii najlepszy Gabinet Kosmetyczny w Polsce

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest dla osób chcących odmłodzić się bez skalpela, poddać liftingowi swoją „brodę indyczą”, nieinwazyjnie zremodelować swoje kości policzkowe, bezinwazyjnie usunąć swoje „kurze łapki”, usunąć bruzdę nosowo-wargową lub także podnieść łuki brwiowe.

Na czym polega?

Polega na koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na wcześniej ustalonej głębokości, co skutkuje wyraźnym liftingiem, jak również znaczącym ujędrnieniem skóry. Jest to także jedo z niewielu urządzeń, które umożliwia wizualizację tkanki podskórnej podczas zabiegu, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję.

Urządzenie typu Ulthera wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, która jest dostarczana frakcyjnie do głębokich warstw skóry. Polega na wielokrotnym podgrzewaniu tkanki tłuszczowej wskutek koncentracji energii ultradźwiękowej na różnych głębokościach ciała – 9 mm i 12 mm. Końcówka przetwornika przykładana do ciała emituje fale ultradźwiękowe, które skutecznie wpływają na obkurczanie się tkanki tłuszczowej.

Ale obkurczanie komórek tłuszczowych to jeszcze nie wszystko. Trwałe efekty zabiegu zawdzięczamy również falom ultradźwiękowym, które skutecznie pobudzają skórę do samoregeneracji poprzez stymulowanie wytwarzania nowego kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnej za jędrności i elastyczność tkanki.

Proces ten zachodzi w trakcie nagrzewania tkanki – miejscowo komórki tłuszczowe poddawane są fali ultradźwięków podgrzewających je do temperatury 65 – 75 stopni Celsjusza, a produkcja nowego kolagenu ma miejsce dzięki nieznacznym mikrouszkodzeniom skóry.

Zały zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin i nie wymaga przygotowań ani rekonwalescencji. Nie ma też zbyt wielu przeciwwskazań do przeprowadzenia kuracji ultradźwiękowej – nie powinna być ona prowadzona w okresie ciąży, przy stanach zapalnych w miejscu wykonywania zabiegu ani przy występowaniu zmian nowotworowych skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, dlatego można go powtórzyć już po upływie trzech miesięcy. Najbardziej optymalne efekty pojawiają się po upływie ok. 3 miesięcy od wykonania zabiegu.

Efekty:

  • podniesienia oraz poprawy napięcia skóry brzucha
  • modelowania kolan oraz powierzchni ud
  • modelowania łydek i tzw. boczków (bocznej części brzucha)